Minden Magyarok és Európa Királya

Őfelsége Levente király Minden Magyarok és Európa Királya!

Királyi óhajok:
1.) Fel kell építeni Európa Királyának Palotáját Budapesten, mely legyen szebb, gazdagabb és pompázatosabb, mint Versailles!
2.) Szerveződjön az európai arisztokrácia! Létre kell hozni az Európa Parlament Felsőházát az európai nemesség tagjaiból!
3.) Növekedjen Európa gazdasága GDP 20 trillió euró/évre! 1 euró érjen 2 USA dollárt!
4.) 1 milliárd főre Európa népességét gyermekáldással, magyar népességgel! A migrációt le kell állítani!
5.) Fenntartható fejlődést! Nagyobb környezetvédelmet, javuljon a környezet állapota!
6.) A klímaváltozást meg kell állítani, éljünk optimális klímában! Növelni kell a klímavédelmet és az árvízvédelmet!
7.) Több szeretet a világban! A béke, a szeretet, az emberi élet védelme, az emberi méltóság tisztelete intelligens emberi magatartásmód!
8.) Európa minden országa vezesse be az eurót, majd az európai koronát!
9.) Oroszország lépjen be az Európai Unióba, hiszen Európa része, gazdasága viszont tizede az EU-énak.
10.) Nős pápát a Vatikánba, hiszen a Jóisten a férfit és a nőt egymásnak, párnak teremtette!


-----

2010. július 27., kedd

Hamarosan feláll az Európai Külügyi Szolgálat

Hétfői (2010. július 26.) találkozójukon útjára indították az uniós országok külügyminiszterei az Európai Külügyi Szolgálatot, melynek célja, hogy nagyobb összhangot biztosítson az EU külső tevékenységei között és javítsa azok hatékonyságát.


Steven Vanackere, a soros EU-elnök Belgium külügyminisztere üdvözölte az Európai Külügyi Szolgálat (EKSZ) létrehozásáról szóló tanácsi határozat elfogadását, , és hangsúlyozta: az uniós diplomáciai szolgálat felállítása jelentős mértékben hozzájárul majd ahhoz, hogy az unió egy hangon szólaljon meg (a külpolitikában). Vanackere elmondta, hogy a tagországok diplomatáiból és uniós tisztségviselőkből felállítandó EKSZ december elsejéig válik működőképessé, s addig meg kell történniük a kinevezéseknek is. Catherine Ashton, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője - az EKSZ majdani vezetője - bemutatta a külügyminisztereknek a szolgálat szervezeti felépítését, kinevezéseket azonban még nem jelentett be.

Pierre Lellouche francia Európa-ügyi államtitkár sajtóértekezletén közölte, hogy a szervezeti felépítés megfelel annak, amit vártak: az EKSZ-nek egy főtitkára, annak pedig két helyettese lesz. Franciaország pályázik a főtitkári tisztségre, Párizs reményei szerint a posztot Pierre Vimon jelenlegi washingtoni francia nagykövet töltheti majd be.

Az Európai Külügyi Szolgálat létrehozása a Lisszaboni Szerződés által bevezetett legjelentősebb változtatások egyike. Az EKSZ önálló uniós szerv, amelynek feladata, hogy segítséget nyújtson Catherine Ashton, az unió külügyi és biztonságpolitikai főképviselője számára a közös kül- és biztonságpolitika irányításához és az EU külső tevékenységei közötti összhang biztosításához.

Az új szolgálat személyzetét a Tanács és a Bizottság külkapcsolatokkal foglalkozó szolgálatainak tisztviselői és a 27 uniós tagállam diplomáciai szolgálatainak alkalmazottai alkotják. Az EKSZ együttműködik a tagállami szolgálatokkal, Európán kívüli küldöttségei pedig az uniós polgárok számára konzuli szolgáltatásokat biztosítva segíthetik a tagállamokat. 
 
EU-Vonal

2010. július 18., vasárnap

Versailles

http://www.chateauversailles.fr/image.php?id=8BA99D15-411A-C02F-8513-EAB1B37986BD&tb=CHA_PUSH&ch=PUS&idc=IntroductionImage&lg=200F0FC2-5609-102C-8399-000C2991753C

http://www.chateauversailles.fr/image.php?id=17F4F861-FD92-C125-877F-DA069438E86E&tb=CHA_CARD&ch=CAR&idc=LargeImage&lg=200F0FC2-5609-102C-8399-000C2991753C



http://www.chateauversailles.fr/image.php?id=91F33BB0-6F81-1A22-1F58-399E230C56E5&tb=CHA_CARD&ch=CAR&idc=LargeImage&lg=200F0FC2-5609-102C-8399-000C2991753C

http://www.chateauversailles.fr

2010. július 16., péntek

Jean Baptiste Bernadotte francia marsall, XIV. Károly János néven svéd, valamint III. Károly János néven norvég király

Jean Baptiste Bernadotte francia marsall, XIV. Károly János  néven svéd, valamint III. Károly János néven norvég király 1818 és 1844 között, a Bernadotte uralkodóház alapítója.


Francia kispolgári családból származott. Sikeresen harcolt a francia köztársaság és a napóleoni háborúkban. 1810-ben az idős és utód nélküli XIII. Károly svéd király örökösévé tették meg, mivel Svédország részt vett a Franciaország elleni háborúkban, de Napóleonnal szemben így is alulmaradt és a Riksdag félve Svédország esetleges francia megszállásától, Napóleon kegyeit keresve jelölte ki Bernadotte-ot. A marsall rövidesen már ténylegesen uralkodott a gyermektelen Károly helyett, de Napóleonnal cseppett sem volt felhőtlen a viszonya, mert Bernadotte nem nézte jó szemmel Napóleon hatalomra kerülését, császárrá választását még kevésbe. Napóleon nem bízott Bernadotteban és komolyan félt attól, hogy Svédország és Franciaország között ismét háború tör ki. 1812-ben csatlakozott a Napóleon elleni koalícióhoz. Napóleon első menyasszonyát, Désirée Claryt vette feleségül. Egyetlen fia született, Oszkár koronaherceg, a későbbi I. Oszkár király.

Kong Carl Johan

 

Carl Johan het opprinnelig Jean Baptiste Bernadotte. Han var fransk, sønn av en sakfører og hærfører - marskalk under Keiser Napoleon. I 1810 ble han adoptert av den barnløse Kong Carl  XIII og ble Sveriges kronprins. De dramatiske hendelsene som kulminerte i 1814 førte til at Carl Johan også ble Norges konge, det skjedde ved Kong Carl XIIIs død i 1818. Kong Carl Johan satte spor etter seg i Norge - blant de mest åpenbare Det kongelige slott, som det var han som startet byggingen av. Årets omvisning legger vekt på historien om den franske marskalken som ble Norge og Sveriges konge;
  • Maleriet som viser kroningen i Nidarosdomen henger i Hvite salong. Kong Carl Johan fikk selv laget kronen og de andre regaliene som ble benyttet under seremonien.
  • I Store festsal er det satt opp montre som viser flere originale trykksaker fra kroningen, og order Carl Johan bar som konge. Her finnes også altersølvet Kong Carl Johan ga til Slottskapellet, og miniatyrportretter av Kongen og hans Dronning, Désirée.
  • I Store spisesal er det dekket et festbord med serviset Kongeparet fikk til sine 60-årsdager i 1997. Dekoren på serviset er utformet med utgangspunkt i dekoren i rommet. Andre elementer i oppdekningen var en del av kroningsgaven til Kong Haakon og Dronning Maud i 1906, mens bestikket er fra 1860-årene.





















Forrás: http://www.kongehuset.no, wikipedia