Minden Magyarok és Európa Királya

Őfelsége Levente király Minden Magyarok és Európa Királya!

Királyi óhajok:
1.) Fel kell építeni Európa Királyának Palotáját Budapesten, mely legyen szebb, gazdagabb és pompázatosabb, mint Versailles!
2.) Szerveződjön az európai arisztokrácia! Létre kell hozni az Európa Parlament Felsőházát az európai nemesség tagjaiból!
3.) Növekedjen Európa gazdasága GDP 20 trillió euró/évre! 1 euró érjen 2 USA dollárt!
4.) 1 milliárd főre Európa népességét gyermekáldással, magyar népességgel! A migrációt le kell állítani!
5.) Fenntartható fejlődést! Nagyobb környezetvédelmet, javuljon a környezet állapota!
6.) A klímaváltozást meg kell állítani, éljünk optimális klímában! Növelni kell a klímavédelmet és az árvízvédelmet!
7.) Több szeretet a világban! A béke, a szeretet, az emberi élet védelme, az emberi méltóság tisztelete intelligens emberi magatartásmód!
8.) Európa minden országa vezesse be az eurót, majd az európai koronát!
9.) Oroszország lépjen be az Európai Unióba, hiszen Európa része, gazdasága viszont tizede az EU-énak.
10.) Nős pápát a Vatikánba, hiszen a Jóisten a férfit és a nőt egymásnak, párnak teremtette!


-----

2010. október 21., csütörtök

Az ENSZ főtitkára a globális feladatokról

Ban Ki Mun ENSZ‑főtitkár az EP plenáris üléséhez intézett október 19‑i beszédében a legfőbb globális kihívások között a nagyobb gazdasági növekedést és életszínvonal növelést, az éghajlatváltozás megállítását és a nukleáris fegyverek felszámolását említette. Úgy gondolom, hogy erős politikai vezetői szereppel, az érintett országok, különösen a fejlődő országok által hozott helyes intézkedésekkel és a megfelelő pénzügyi támogatással felvehetjük a harcot a minden ember számára elérhető méltó életszínvonal érdekében – mondta Ban Ki Mun, az ENSZ főtitkára. Az ENSZ kimutatása szerint a globális gazdasági növekedés szerte a világon több mint 60 millió embert kell gyarapodáshoz juttasson, a foglalkoztatottságot pedig több mint egyharmadával kell növelni. 1,4 milliárd embert kell élhető életszínvonalhoz juttatni, míg közel egymilliárd főnek napi élelmet biztosítani.

Segélyhatékonyság: tervezhetőség és átláthatóság

Szeptemberben, New Yorkban tartották az ENSZ millenniumi fejlesztési célkitűzéseinek fejleményeit tárgyaló csúcstalálkozót. Ban Ki Mun a találkozót sikeresnek nevezte és szerinte jó lehetőséget biztosított arra, hogy a „vezetők megerősítsék elkötelezettségüket” a szegénység, az éhezés, a betegségek és más globális problémák 2015-ig történő felszámolására.

Ban Ki Mun, az ENSZ főtitkára az EP‑ben
Ban Ki Mun, az ENSZ főtitkára az EP‑ben

Ban Ki Mun a tervezhetőség jelentőségét hangsúlyozva elmondta: a fejlett világnak folyamatos támogatásról kellene biztosítania a fejlődő országokat, annak érdekében, hogy azok hatékony gazdasági és szociális fejlesztési terveket készíthessenek. „Az utóbbi nagyon fontos, ez hívjuk segélyhatékonyságnak, ugyankor az átláthatóságot is biztosítani kell” – fogalmazott az ENSZ főtitkára.

Klímaváltozás: „áttörést várunk Cancùntól”

A közelgő, Cancùnban tartandó nemzetközi klímacsúcs kapcsán Ban Ki Mun munkatársunknak elmondta: „tapasztalataink alapján áttörést várunk a cancuni csúcstalálkozótól (...) jól haladunk és gyümölcsöt fog hozni, amiért keményen megdolgozunk”, hozzátéve, hogy a koppenhágai klímacsúcson tárgyaltakra építeni lehet.
Hiszek a kulturális sokszínűségben.  A kulturális sokféleséget tiszteletben kell tartani”
Az ENSZ hatáskörét illetően Ban Ki Mun úgy vélte: „erőteljesebb hozzájárulásra van szükség a tagállamoktól, amin politikai, pénzügyi támogatást és logisztikai hozzájárulást értek. Ehhez szükségünk van a politikai vezető szerepre és arra, hogy a tagállamok politikailag eltökélten működjenek együtt az ENSZ munkájában.” A héten számos eseményre került sor a gazdasági növekedés jegyében. Ban Ki Mun látogatása is ennek az eseménysorozatnak a része volt. A plenáris felszólalásán kívül az ENSZ főtitkára részt vett a külügyi szakbizottság ülésén, amelyen megbeszéléseket folytatott az EP-képviselőkkel. Emellett kedd reggel beszédet tartott a strasbourgi székhelyű Európa Tanács ünnepi ülésén, amelyen az emberi jogok európai egyezményének 60. évfordulójáról tartottak megemlékezést.
REF : 20101015STO87340