Minden Magyarok és Európa Királya

Őfelsége Levente király Minden Magyarok és Európa Királya!

Királyi óhajok:
1.) Fel kell építeni Európa Királyának Palotáját Budapesten, mely legyen szebb, gazdagabb és pompázatosabb, mint Versailles!
2.) Szerveződjön az európai arisztokrácia! Létre kell hozni az Európa Parlament Felsőházát az európai nemesség tagjaiból!
3.) Növekedjen Európa gazdasága GDP 20 trillió euró/évre! 1 euró érjen 2 USA dollárt!
4.) 1 milliárd főre Európa népességét gyermekáldással, magyar népességgel! A migrációt le kell állítani!
5.) Fenntartható fejlődést! Nagyobb környezetvédelmet, javuljon a környezet állapota!
6.) A klímaváltozást meg kell állítani, éljünk optimális klímában! Növelni kell a klímavédelmet és az árvízvédelmet!
7.) Több szeretet a világban! A béke, a szeretet, az emberi élet védelme, az emberi méltóság tisztelete intelligens emberi magatartásmód!
8.) Európa minden országa vezesse be az eurót, majd az európai koronát!
9.) Oroszország lépjen be az Európai Unióba, hiszen Európa része, gazdasága viszont tizede az EU-énak.
10.) Nős pápát a Vatikánba, hiszen a Jóisten a férfit és a nőt egymásnak, párnak teremtette!


-----

2011. január 31., hétfő

Európai Egyesült Államok

Joschka Fischer: „A cél az Európai Egyesült Államok”

Joschka Fischer az EP-ben
Joschka Fischer az EP-ben

Hogyan alakul Európa szerepe a jövőben és hogyan lehetne új lendületet adni az európai integrációnak? Erről kérdeztük Joschka Fischer magyar származású egykori német külügyminisztert, akit az „Európai Egyesült Államok – egy transznacionális társadalom felé” címmel megrendezett konferencián kaptunk mikrofonvégre az Európai Parlamentben. A német politikus úgy vélte, Európa csak akkor lehet erős, ha a tagállamok egyesítik érdekeiket és közösen gyakorolják szuverenitásukat. Interjúnk. 

Hogyan lehet növelni a részvételt az  európai parlamenti választásokon? Hogyan lehet növelni az EU intézményei iránti bizalmat különösen a 2014‑es választások fényében?
A politikai pártoknak közös, sajátosan európai programokat kell kifejleszteniük és európai kérdésekkel foglalkozó nemzeti programokat. Aztán meg kell keresniük a megfelelő jelölteket, akiknek prominens személyiségeknek kell lenniük. 

Számos elemző úgy véli, hogy Európa a kormányközi irányba mozdult el. Hogyan lehetne új lendületet adni az európai integrációnak?
A gazdasági verseny nagyobb egységre ösztönöz, legalább is az euróövezetben. Ez nyilvánvaló. Ezért vagyok derűlátó. Arra fogja kényszeríteni Európát, hogy erősítse a gazdasági uniót.

Mihez kell hasonlítania a jövő Európájának, és milyen szerep jut ebben az Európai Parlamentnek?
A világ látványosan változik, és az európaiaknak arra a kérdésre kell válaszolniuk, hol lesz Európa helye tíz év múlva. Európának erősnek kell lennie. Ez csak akkor lehetséges, ha egyesítjük érdekeit. Ez lehetséges, ha közösen gyakoroljuk szuverenitásunkat. A cél az lenne, hogy elérkezzünk az Európai Egyesült Államokhoz, a demokratikus államok igazi szövetségéhez, akik összeadják a szuverenitásukat. De tovább élnének nemzeti identitásaink, és a nemzetállamok továbbra is erős szerepet játszanának. Nagyon különbözőek lennénk a világ többi egyesült államától. A Parlamentnek arra kell felhasználnia a fennmaradó időt, hogy a következő európai választások valóban európaiak legyenek. Németországban a politikai pártok nemzeti és nem igazán európai témákkal kampányoltak. El tudom képzelni, hogy a többi országban is hasonló volt a helyzet. Az Európai Parlamentnek nagyszerű lehetősége van: megnőtt a befolyása, és a polgároknak érezniük kell, hogy demokratikusan képviselik őket. Az európai adó kérdése nagyon érdekesnek tűnik számomra. A csata már előre elveszett, ha adóemelést szorgalmazunk. De a dolgok mindjárt másképp tűnnek, ha az európai adót ellentételezi a tagállamok hozzájárulásának csökkentése.
 

Joschka Fischer

  • 1948-ban született
  • A Zöldpárt tagja
  • Alkancellár és külügyminiszter Gerhard Schröder kormányában (1998–2005)
 
 
REF : 20110110STO11398

2011. január 1., szombat

Már az észtek is euróval fizetnek

Észtország Szlovénia majd Szlovákia után a harmadik az EU új tagállamai közül, ahol a közös pénz a hivatalos fizetőeszköz. Kis lépés az euróövezetnek, de nagy lépés Észtországnak" - jelentette ki Andrus Ansip észt kormányfő szombaton Tallinnban annak kapcsán, hogy 2011. január elsejétől Észtország is bevezette az Európai Unió közös pénzét, az eurót. Andrus Ansip - aki kijelentésével közvetve az első holdra lépő amerikai űrutas emlékezetes szavaira utalt - ünnepélyesen vette ki egy bankautomatából az eddigi korona helyett az első euró bankjegyet. Az Észt Központi Bank elnöke szerint nem okoz nehézséget az átállás az euróra.

Budapestre jön az Európai Bizottság

José Manuel Durao Barroso elnök vezetésével az EU teljes végrehajtó testülete Magyarországra utazik pénteken. Jövő héten Budapestre látogat az Európai Bizottság, hogy hivatalosan egyeztessen a most kezdődött félév teendőiről a szombaton hivatalba lépett soros elnök, Magyarország kormányával. José Manuel Durao Barroso elnök vezetésével az EU teljes végrehajtó testülete Magyarországra utazik pénteken, a magyar félév egyfajta hivatalos politikai nyitányaként. Barroso és az unió többi vezető politikusa már korábban világossá tették, hogy sikeres magyar elnökségre számítanak, és felkészültnek tartják az országot erre a feladatra. A végrehajtó testület elnöke már a kormány őszi brüsszeli látogatásakor teljes bizodalmát fejezte ki arról, hogy a magyar elnökség sikeres lesz. Herman Van Rompuy, az Európai Tanács elnöke decemberben Budapesten kijelentette: Magyarország jól felkészült arra, hogy 2011 első félévében ellássa az uniós elnökséggel járó feladatokat. Jerzy Buzek, az Európai Parlament elnöke az elnökség előtt ugyancsak úgy nyilatkozott: Magyarország mindent megtett a sikeres elnökség érdekében, így "sokat elérhet" az elkövetkező hat hónapban. A bizottság látogatása előtt, szerdán Belgium ünnepélyesen átadja az elnökségi zászlót Magyarországnak, mégpedig miniszterelnöki szintű részvétellel. A magyar elnökség Brüsszelben bizonyos külsőségekben is látható lesz, bár a váratlan és hosszú télies idő némi késlekedést okoz a dekorációk elkészítésében. Az EU Tanácsának székhelyéül szolgáló Justus Lipsius épület a következő napokban kap magyar díszítést. Ezek közé tartozik a kultúrtörténeti szőnyeg, a zenélő fotel és egyéb kreatív elemek, amely - derül ki az elnökségi honlapról - "nem pusztán a dekorációt szolgálják, hanem aktivitásra ösztönzik a látogatót". A kultúrtörténeti szőnyeg méreteivel, 202 négyzetméteres nagyságával is felhívja majd magára a figyelmet, a zenélő fotelból pedig a 2011-es Liszt-év tiszteletére Liszt Ferenc művei csendülnek fel. Az elnökség hivatalos logója január közepétől jelenik meg a németalföldi humanistáról elnevezett épület külső homlokzatán.